| mODIN a întrebat:

Ieri am baut extrem de multa bere si acuma ma doare burta in ultimul hal.Nu pot sa ma duc la doctor sa-i spun pentru ca sunt minor, si la fel nici parintii nu trebuie sa aflte. Ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca poti sa-ti faci o supa de chimen ar fi cea mai buna, daca nu, macar ceai, sau ia un pumn de chimen si mesteca-l asa. Nu lua in nici-un caz aspirina, nici alte calmante, pentru ca provoaca aciditate la stomac si o sa-ti fie mult mai rau.
Dupa ce te dregi cu supa, continua cu mancaruri usoare, legume si fructe fierte, paine de 2 zle, painea proaspata face si ea mult acid, este mai buna painea uscata, chiar pesmet, ca absoarbe o parte din acid.
Pe scurt, evita alimentele care fac acid, consuma alimente care calmeaza (plante aromatice ca mararul, chimenul) si care absorb toxinele din stomac si intestin (legumele si cerealele care contin multe fibre).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia o aspirina si dormi.Altceva nu ai ce face.

| StalkerSoul a răspuns:

N-ai ce sa faci. doar sa astepti si probabil sa versi. daca n-ai facut-o pana acum.

| Skylimit a răspuns:

Cui pe cui se scoate rolling on the floor

| MisterSprinkle a răspuns:

Iti vine sa faci treaba mare? Daca nu,mananca iaurt,o sa te strici putin la stomac dar o sa-ti revii,daca faci in prostie, mananca o lingurita sau doua de cafea goala, macinata.I-a si o pastila Calmogastrin, e pentru aciditate mare, de la bere.Succes.

| vladut91 a răspuns:

In mod normal trebuie sa stai intins. Sa mananci niste fructe/legume si de preferat sa consumi lactate.

SA NU IEI PASTILE DE CAPUL TAU CACI O SA FACI O PROSTIE

| Colcer_Emil_1945 a răspuns:

Am baut ieri bere si acum ma doare stomagul ce sa fac