| reghi a întrebat:

Ieri am cazut si mi-am rupt ligamentul interior la genunchiul drept iar acum piciorul mi'e in ghips. Cat timp trebuie sa stau cu piciorul in ghips?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

De la 2-4 saptamani, asta decide ortopedul. Nu ti-a spus cand sa mergi sa iti scoata gipsul?

| iuli a răspuns:

Depinde de cat de grava este fractura. In mod normal, doctorul care ti-a pus piciorul in ghips trebuia sa te lamureasca in aceasta privinta.
De obicei, trebuie sa ti ghipsul cam o luna.

| GogosikaInfuriata a răspuns:

Aprox 6 saptamani cred happy
Insanatosire rapida kiss

| ZeDe a răspuns:

2-3 saptamani

| Diana_7451 a răspuns:

Aproxomativ 1 luna-2.

Fratele meu a patit la fel vara asta.

Insanatosire grabnica.

| heise a răspuns:

Sar putea ca cam o luna.
Eu iti doresc insanatosire grabnica!

| Spanac a răspuns:

Pai.Nu stiu.cred ca o luna 2. nu mi s-a intamplat si nu stiu.

Eu iti doresc insanatosire grabnica!