| katy8468 a întrebat:

Ajutor! am un caine golden retriever si de un timp schioapata pe piciorul drept din fata si cel stang din spate(la piciorul stang e rupt ligamentul)dar nu stiu ce are la piciorul drept,si i s-a umflat ochii si botul,imi spuneti niste simdrome si niste,,leacuri"
Dau fundita,ajutati-ma, nu vreau sa pateasca ceva sad

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu vrei sa pateasca ceva te duci cu el la veterinar si nu il lasi sa sufere

| WarriorCat a răspuns:

Poate s-a lovit la un picior si schiopateaza, dar nu o sa ramana asa pe veci laughing
Daca noi ne lovim la picior, schiopatam si dupa cateva zile ore ne revenimwinking
Poate e alergic la ceva din curte.

| katy8468 explică:

Eu stau la bloc dar de 4 luni schiopateaza sad, nu a fost muscat de niciun caine

| BwolfB a răspuns:

E posibil sa îi fi intrat o așchie sau o căpușă sau sa fi fost muscat de alt caine.
Iar botul se umfla posibil pentru ca a inhalat ceva la care e alergic.
Sper ca ți-am fost de ajutor.