| crixus a întrebat:

Ieri am fost la piscina si mi-a intrat apa in urechea stanga iar acum este putin infundata. Cum pot sa scot apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Poti incerca cu niste betisoare din astea cu vata. daca nu, iti iei o sarma, is la capat o indoi, ca sa para ca un baston deala de magiciantongue eu asa fac cand mi se infunda urechea
sau poti face ca la desene, tii urechea cu pricine in jos, inspre pamant si cu 1 mana lovesti cealalta ureche

| devine a răspuns:

Sa astepti sa iasa singura, evident

| LoL a răspuns:

Pune un prosop pe perna si culcate pe partea stanga in timpul noptii va iesi apa...

| ProCoSmYn a răspuns:

sari pe piciorul stang no atinge nu-i face nimic sau daca nu bagati incet si stergete bine cu betisoare de urechi daca nu merge astepti inca vreo 2 sau 3 zile

| RaPpErBoY_7155 a răspuns:

Cu betisoare de urechi sau scuturandu-ti capulbig grin funda?

| A3tius a răspuns:

Poti sa sari intr-un picior cu capul aplecat spre urechea cu pricina, sau poti sa te duci la un medic ORL. Eu zic sa le faci pe amandoua, pentru ca, desi apa a fost scoasa, te poti alege cu o infectie, sau poate chiar cu otita si e mai bine sa previi decat sa tratezi, nu? Sanatate!

| alee_2213 a răspuns:

Buna!
Ca sa scoti apa dintr-o ureche trebuie sa sari intr-un picior si sa stai cu capul intr-o parte:deci daca urechea stanga e infundata sari in piciorul drept si cu capul aplecat in stanga si apa va iesi si daca e cealalta ureche invershappy
Funda?batting eyelashesbig grin

| yoana_5151 a răspuns:

Intra iar cu capul sub apabig grin si stai inclinat spre partea "cu probleme"
la mine merge straight face

| MrBarmanas a răspuns:

Si eu o am avut-o infundata si nu poti scoate sarind intr-un picior.mai bine du-te la farmacie si ia-ti AudySpray adult sau junior depinde cati ani ai.prima data stergete cu betisoare si apoi dati cu audyspray! mergebig grin