| Alleexandraaa20 a întrebat:

Am urechea stanga infundata
Ce as putea face sa nu mai fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil un inceput de otita, apa sau dop in ureche. Mergi la ORL sa-ti faca o spălătură. Daca e cazul.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pui cu o seringa apa calduta acolo. Dar mai sigur mergi la orl.

| PainTech a răspuns:

Ar putea sa fie de la o raceala pana la un timpan fisurat. Consulta neaparat un ORL cat mai repede posibil! Nu lua medicamente de capul tau, e posibil sa agravezi.

| BlueDark a răspuns:

Mergi la ORL.Nu incerca sa faci tu minunatii sau sa te tratezi cu leacuri babesti,ca nu-i de joaca cu sanatatea.

Poti avea un dop de cerumen(majoritatea oamenilor dezvolta asa ceva, dar pe putini ii deranjeaza).

In urma unui consult ORL, medicul specialist iti va spune ce e de facut.

Eu as putea sa iti spun chestii stupide, cum ar fi sa țopăi dintr-un picior in altul ca Ion Creanga... Da' nu te incurajez să faci asta, ca nici prea mult n-a trait... laughing