| XatomisX a întrebat:

Ieri am m-am impiedicat si am picat si m-am lovit de un pietroi la mana si pe soldul drept am picat pe o parte dar nu inteleg de ce ma doare si cealalta parte adica am picat pe soldul drept si acolo am julituri si nu inteleg de ce ma doare si soldul stang cand apas usor de ce ma doare? poate m-am smucit prea tare si de aia ma doare voi ce ziceti? oricum mi-am spalat bine ranile si acum sunt ok

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IlegalSmile a răspuns:

Păi...1. invată să legi propozitiile intre ele. n`am inseles mai nimic. din tot ce`ai zis happy.
2. Ar fi bine să te duci la doctor.happy. A fost un banal accident [ acela că te`ai impiedicat de bolovan], dar să nu fi lovit si la soldul drept. si să te fi lovit la un os ceva. x_X

| Cristy_5268 a răspuns:

Pai...oasele sunt legate unele de altele