| Rj a întrebat:

De ieri ma doare tare sub brat cand ridic mana sau cand apas. Mi se pare ca e putin mai tare ca in cealalta parte. Nu pot ajunge numai luni la doctor si sunt foarte panicata. Am 16 ani. O fi grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Eva a răspuns:

Nu e cazul sa te panichezi, dar nici nu poti neglija. In zona aia sunt ganglionii axilari care pot sa se inflameze si independent, dar si in conexiune cu o afectiune a sanului (mastoza fibrochistica). E bine sa verifici la medic despre ce e vorba, eventual sa faci o echografie mamara.
Se poate sa fie si o simpla intindere, sau o jena de la un sutien cu balene metalice de exemplu happy oricum, daca persista durerea si senzatia de intarire, du-te la medic! bafta happy

| BoierBibescu a răspuns:

Nu. laughing ai alunecat sau ceva de genull ai facut o miscare brusca a corpului? poate sa fie un muschi intracostal care la-i intins.nu e nimic grav. incearca sa te misti mai usor. eu am patit-o odata. si o saptamana si ceva nici nu puteam sa ma inchei la sireturilaughing)