Întrebare recomandată | Burdetiu a întrebat:

Ieri mi-am scos o masea si stiu ca nu am voie sa beau lapte dar preparate care contin lapte nu care sunt facute din lapte care contin lapte pot sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu in primele 48 de ore de la extractie.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Poti.Retine-te,totusi,de la dulciuri.Sau daca mananci, evita sa dai acolo unde ai avut maseaua.Macar cateva zile.

| mona a răspuns:

Poti sa mananci linistit

| imale a răspuns:

De ieri si pana astazi a trecut un timp. aproximativ 24 de ore nu ai voie sa bei lapte, ai trecut de restrictii.

| Azµre a răspuns:

Nu! Fără lapte! Deloc! Nu ai voie lapte sub nici o formă, iaurt, brânză sau altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iaurt, lapte batut, da ai voie.

Răspuns utilizator avertizat
| Claudiuu7 a răspuns:

Pai daca vrei sa mananci sana, branza sau alte chestii din astea nu ai voie, dar daca vrei ciocolata, care are f putin lapte cred ca poti sa mananci.

| TeodoraAlexandra a răspuns:

Da poti sa mananci