| anonim_4396 a întrebat:

Imi cade foarte foarte foarte mult par din cap. am parul lung pana la omoplat si am 18 ani. ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă dermatologul.
Uleiul de ricin ajută la regenerare și creștere.
Pa, pa.

| EmaS a răspuns:

1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe luna.

| doctoressa a răspuns:

Pentru persoanele care nu au incredere in produsele impotriva caderii parului care se gasesc pe piata, iata cateva retete care folosesc ingrediente naturale pe care le puteti incerca acasa: http://www.i-medic.ro/......ana-oricui

| SadBoyForever a răspuns:

Tunde-te zero.

| Loora a răspuns:

Ai putea folosii ulei de ricin. Si eu am folosit o perioada si este minunat!

| MariaOfficial a răspuns:

Incearca n fiecare seara sa-ti masezi scalpul cu ulei de masline pentru a se regenera! Dimineata il poti spala. Poti face inainte cu o zi de a face baie pe cap sau in week-end pentru a nu fi nevoita sa faci baie pe cap in fiecare dimineata pentru ca ti s-ar ingrasa mult prea repede scalpul.

| issa2001 a răspuns:

Date cu ulei de ricin. funda?

| Byancabia15 a răspuns:

Buna! Nu te speria...In fiecare zi firul de par creste cu un cm! Eu iti recomand sa mergi la un doctorwinking