| anonim_4396 a întrebat:

Sal.
Am parul lung pana la omoplat si ma intrebam cum trebuie sa-l tin noaptea cand dorm? Legat sau desprins, sa-l invelesc in ceva sau nu conteaza?
Mc.

5 răspunsuri:
| hettfield a răspuns:

Din cauza ca am un somn agitat si ma intorc pe toate partile,seara inainte de culcare il perii, ma aplec si fac o coada (lejera)in varful capului, care o mai leg inca o data la jumate(doar nu ma vede nimeni acasa la mine)In felul asta, am mai putine fire de par smulse dimineata.Te rog, voteaza

| rogerfederer a răspuns:

Si eu il am lung si il las deslegat nopatea, neinvelit in nimic, daca il stangi in coada risti sa ii salbesti radacina.Deci sfatul meu lasa-l liber noaptea:*

| CobraExtezy a răspuns:

De preferat ar fi sa iti faci o coada impletita lejera.Nu stransa ca parul sa poata respira si asa nu iti ajunge pe fata. Daca ai breton prindel noaptea cu o agrafa ca sa nu iti atinga fata, asa lasi tenul respire.

| JenyYesoya a răspuns:

Sal..am si eu parul lung la fel ca tine, iar eu ti-as sugera ca sa il lasi desprins noaptea pentru a putea respira si el.

| juliaart99 a răspuns:

Si eu am parul lung si cand nu imi este cald il las desprins insa cand simt ca nu pot sa dor cu el il prind intr-un coc in varful capului. Iarna il las desfacut.