| MarcelCarp a întrebat:

Imi este foarte rau. Parca capul zboara si daca ma misc din pat vomit.ce pot face nu suport

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai racit, mergi sau sa meargă unul din părinti la medicul tau de familie sa ti i-a reteta, pana atunci ia o aspirină si bea un ceai cald, baga te in pat si culca te.

| Violleta2022 a răspuns:

Suna salvarea, posibil atac cerebral, posibil vertigo, posibil tensiune arteriala foarte mare.

| Mayhem666 a răspuns:

Ar trebui sa stai in pat, pana iti mai trece un pic, si apoi poti sa te duci la un medic, insotit de cineva, daca inca o sa simti ca nu esti in stare sa te duci la medic, mai bine suni salvarea.

| seth2016 a răspuns:

Buna,

Tu descrii un vertij (stare de rau, voma, senzatie de rotire, simptome ameliorate daca stai in pat).

O vizita la medic este recomandata dupa ce iti trece episodul. Pana atunci stai in pat.