| anonim_4396 a întrebat:

De ce zboara gandurile asa prin capul meu? E prea mult loc acolo?

17 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

N-am treaba cu tine si nici cu altii. Spun doar ce observ la mine.Cu cit ramine capul mai gol pe dinauntru cu atit circula gindurile mai in voie.Au loc.

| anonim_4396 explică (pentru harciog):

Deci sa-mi umplu capul cu ceva ca ma zapacesc dupersonicele astea happy

| harciog a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,daca poti cu marele nimic, ar fi excelent.

| anonim_4396 explică (pentru harciog):

Din categoria "intrra pe-o ureche si iese pe alta (fara turbulente pe drum)", cu viteza sunnetului...mi-am pierdut ideea dar pricepi matale cam ce-am vrut sa zic happy

| harciog a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum naibii sa nu pricep mai? Ne mai facem si noi ca ne-ntelegem.Nu ne costa nimic.Salutare,am treaba.

| Shammal a răspuns:

Sunt mai multe cauze, in primul rand ii atribuim mintii noastre sarcini ce nu ii apartin, ea crede ca este in control a tot cea ce se intampla si asa incearca sa descopere; este ca un sistem de protectie (amalgamul de ganduri) - nu ii place cand e liniste, devine nelinistita (mintea); poti recepta ganduri ce nu sunt ale tale de la oamenii din jur ori din constiinta colectiva; zboara pentru ca tu le lasi big grin

| sabin89 a răspuns:

Gandurile mai pot fi si educate putin. Nu lasate sa vagabondeze cum vor.

| Musique a răspuns:

Sau prea mult creier, liber sa gandeasca.

| maiAm8conturi a răspuns:

Pentru ca nu le ancorezi in realitate, sa vezi ce rapid se duc toti fluturasii aia la pamant.

| anonim_4396 explică (pentru maiAm8conturi):

In meandrele concretului?

| Scuturici a răspuns:

Daca ar fi asa cum spui tu. eu nu as mai avea minte laughing Nu-ti fa griji. AI prea multa imaginatie, esti visato/visatoare. Sincer, imi place ca sunt zapacita (in sensul bun) si imi plac oamenii zapaciti. Sunt mai creativi decat ceilalti

| Gagicaru a răspuns:

E cam sec si daca se mai aude si ecou chiar il ai sec

| anonim_4396 explică (pentru Gagicaru):

Nu se-aude ecou, dar aud voci care nu-s ale mele. Asta ce-nseamna?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu au de ce sa se agate, de-aia. Exista ganduri gandiristice, la oamenii pragmatici, si ganduri banuistice, la oamenii visatori. Gandurile gandiristice sunt mai grele, au substanta, se agata de memorii ca scaietele de cracul pantalonilor. Gandurile banuistice se topesc in fumul necunoscutului, sau a uitarii.
Lasa-le sa se zbenguie, nu e nociv.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

La mine-s supersaonic happy

| xScarlet a răspuns:

Probabil eşti doar un visător/ o visătoare happy

| misita a răspuns:

Nu e prea mult loc, cred ca e ca la toti oamenii. Zboara de aia ca tu vrei asa sau ca esti prea distrat/a