| Ralph_Radulescu_1996 a întrebat:

Imi miroase gura de la dinti ..de la maselele de minte,dentistu a zis ca nu are ce face, ce sa fac? plz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca miroase de la masele inseamna ca exista o infectie pe undeva. iti recomand sa mergi la alt medic daca ala iti da raspunsuri de genul "Nu am ce face"

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Mi se pare ca si eu am aceeasi problema, de aceea mestec zilnic 2-3 gume mentolate... altceva, spala-te mai frecvent pe dinti.

| Mihaela1964 a răspuns:

Schimba dentistul, pana vei gasi unul care sa-ti trateze si maselele de minte. Spalatul des, spray-ul metolat, guma de mestecat nu inlatura mirosul.Bafta!

| EvilThoughts a răspuns:

Ai putea să te speli mai des pe dinți și să ai mereu cu tine un spray din-acela de gură cu gust mentolat sau ceva de genul.
De asemenea, o altă idee ar fi să ai grijă ce mănânci și să consumi mai multe fructe și legume.

| MedRex a răspuns:

E posibil sa nu fie de la dinti. E posibil ca problema sa fie mai jos in sistemul digestiv, de obicei problema e in faringe sau in esofag. Mergi la medicul de familie sa te trimita la un gastroenterolog.