| paulp a întrebat:

Omul in mod normal are 32 de dinti la maturitate. Acesti 32 de dinti includ si cele 4 masele de minte? Intreb deoarece stiu ca nu la toti le cresc maselele de minte. De ex. eu am 30 de diniti in gura, jos avand in ambele parti doar 2 masele si sincer nu tin minte sa fi avut vreo extractie (ca de vazut ca as fi avut nu se vede). Poate cineva sa ma lamureasca concret - nu vreau pareri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Cu tot cu maselele de minte, dar nu te speria ca nu ti-au iesit, oamenii nu mai au nevoie de ei, oricum nu mai au loc de cand ni s-a marit creierul, deci si craniul.

| paulp explică (pentru Mădă0611):

Deci inseamna ca cele de jos nu mi-aiu iesit..caci stiu ca sus le am. ingramadite si mici in capete.

| Mădă0611 a răspuns (pentru paulp):

Asa o fi. Sunt sanse sa nu iti iasa deloc, dar e normal.