| stystv a întrebat:

Imi poate spune cineva, ce este mai bine sa porti ochilari sau lentile de contact? si de ce?
care sunt avantajele si dezavantajele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E complicat cu lentilele. trebuie sa le bagi in ochi in fiecare zi, trebuie sa le mentii mereu umede, trebuie sa iti pui mereu picaturi.

ochelarii ii pui si ii scoti de pe ochi cand vrei

| irbis96 a răspuns:

Pai, nu toti oamenii suporta lentilele, pot sa iti irite ochii, dar iti ofera un camp vizual mai larg. Daca le porti, nu observa nimeni ca ai probleme cu vederea.

Mie mi se par foarte comozi ochelarii, dar depinde de persoana. (Iti dau un aer sofisticat daca stii cum sa alegi ramele)