| Mihaii24 a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie un ortodont bun din Craiova? Si cat ar costa un aparat fix? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Un aparat fix costa de la 1500RON in sus, depinde de care vrei.

| Mihaii24 explică (pentru Abh):

Fix...am si mentionat...

Abh
| Abh a răspuns:

In functie de locul unde se plasează bracketii, un aparat dentar fix poate fi:

Extern sau vestibular (bracketii se plaseaza pe exteriorul danturii si pot fi metalici sau ceramici)
Invizibil sau lingual (bracketii se pozitioneaza pe interiorul danturii).

| Mihaii24 explică (pentru Abh):

Cel ieftin...(exterior). XDD

| Abh a răspuns (pentru Mihaii24):

Al fiicei mele a costat 1500 RON( cate o parte, o arcada).

| Mihaii24 explică (pentru Abh):

Multumesc. big grin

| Abh a răspuns (pentru Mihaii24):

Sa cresti mare!

| georgianadeea a răspuns:

Unde ti-ai pus aparatul dentar? M-ar interesa si pe mine.