| angelica_6253 a întrebat:

Imi simt maseaua amortita si daca o ating ma doare dc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu stiu de ce ti-e amortita, ca de obicei se amorteste cu anestezie sau spray, dar daca te doare cand o atingi, atunci are puroi la radacina!

| Vizitiul a răspuns:

Cauze:
-ai primit curent
-s-a produs o carie in urma cu ceva timp, iar acum a progresat pana a ajuns la nerv, prin urmare, apare durerea
-s-ar putea sa ai infectie la nivelul radacinii
Oricum, te sfatuiesc sa-i faci o vizita stomatologului, in cazul in care ai puroi si tratezi situatia cu indiferenta s-ar putea sa ai probleme serioase, puroiul se poate trage la creier.

| BRG a răspuns:

Trebuie scoasă, mergi la doctor nu sta că o să faci infecţie.

| dulcik a răspuns:

Probabil ai cari sau te-a tras curentul iar acum te doare. Ia si tu ceva de masea un ketonal

| gloria a răspuns:

Infectie! antibiotice dar recomandate de stomatolog:-)

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu si pe mine ma doare scuze pup