| darkstyle99 a întrebat:

Ma doare maseaua cand o ating, ce poate fi si cum pot trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

ESte cariata si infectia a ajuns la nerv, de aceea doare.
Mergi de urgenta la stomatolog, ca nu trece de la sine, dar poate sa doara din ce in ce mai rau.

| darkstyle99 explică (pentru Violleta2022):

Am avut o carie pe care am tratato

| Începătorul988 a răspuns (pentru Violleta2022):

Gresit. Am 2carii la masele+puroi, si nu dor deloc. Cel mai probabil este nervul la el. Numai da raspunsuri gresite din nou!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Începătorul988):

Daca maseau afectata de carie doare, atunci este din cauza nervului afectat sau a infectiei de la radacina.
Raspunsul este foarte corect si adevarat, indiferent cat nu crezi tu.

11 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

La medic du-tewinking e posibil sa te mai lase din cand in cand, dar caria avanseaza cu cat te duci mai tarziu la medic.

| darkstyle99 explică (pentru alina2k18):

Am avut o carie si am tratato

| alina2k18 a răspuns (pentru alina2k18):

Ohhh, pai daca tratarea a fost de curand e un motiv, o sa te mai doara cateva zile si trece, s-a lucrat adanc si nu doar acolo la suprafatawinking cum credem noi.

| darkstyle99 explică (pentru alina2k18):

Acum vreo 3 luni si e in laterar

| Elena9328 a răspuns:

Ampicilina și stomatologie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la dentist. Probabil ai o carie.

| Gaby212 a răspuns:

Probabil ai o infectie la radacina sau o carie nedescoperita...Mai bine mergi la dentist.El iti va spune daca e nevoie sau nu de o radiografie dentara.

| Mih78585667 a răspuns:

Și eu am o problema asemănătoare dar nu știu dacă este exact la fel
Încearcă să te speli pe dinți cu periuța moale și pară de dinți sensodyne fluroide