| anonim_4396 a întrebat:

In cazul unei secreti vaginale in timpul sarcinii, este recomandat irigatorul? Ginecologul a zis ca e totul in regula, dar mai vreau niste pareri de la mamici sau cei care stiu.

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca e vreo problema, dar as mai intreba un ginecolog in locul tau.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu e permis sa folosesti irigatorul in timpul sarcinii, trebuie depistata cauza secretiei patologice si de facut tratament tintit, ori cu ovule ori cu antibiotic.

soothe
| soothe a răspuns:

Fa asa cum a zis ginecologul. Gandeste-te ca organismul tau este suficient de destept si stie cum sa se apere. In perioada asta el are cele mai bune instrumente de aparare. Rsiti sa avortezi sau sa deranjezi fatul iremediabil. Daca ai vreo problema cu ginecologul tau, mergi pentru a doua parere, dar 99. 99% ai sa primesti acelasi raspuns.

| ice77 a răspuns:

Din cate am auzit nu este bine sa il folosesti in timpul sarcinii.