| alinutza_5974 a întrebat:

As vrea sa o intreb pe Brigaela, daca clortimazol solutie este buna pentru spalaturile vaginale, mi sa recomandat de catre doctor spalaturile cu irigatorul cu clortrimazol solutie, desi scrie in prospect ca este pentru uz extern, eu stiam ca ovulele cu clortrimazol sunt bune.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In prezenta unei infectii cu o ciuperca sensibila la clotrimazol, spalaturile pe termen scurt pot fi recomandate, mai ales daca infectia este una mai veche, neglijata care a ajuns sa afecteze colul uterin (nu poti ajunge sa tratezi corect colul uterin cu ovule)

2 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

De ce nu-i trimiti mesaj prvat?
Poate ea nu a intrat azi pe TPU si de aia nu ti-a raspuns.

| Fineness a răspuns:

Ai putea sa-i trimiti un mesaj privat, ca n u te musca.