| Danaana13 a întrebat:

In ce pozitie pot sta pentru a putea mama sa imi bage un supozitor? De fapt imi baga 2-3
Am febra 40°
Dau funda.
Am 7.
Cum trebuie sa intre?

Trebuie sa fie moale supozitorul?
Cum intra?
Usor sau greu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stie mama ta ce pozitie este cea mai potrivita pentru asta.

| whatevernvm a răspuns:

De ce am citit asta?

| AlexandruAnst a răspuns:

Incearca sa stai in pozitie fetala ( tine-ti genunchii cu mainile ).E un proces destul de simplu, nu iti mai face atatea grijiwinking

| rudibob a răspuns:

Buna.Supozitorul intra foarte usor si daca are crema pe varf nu simti nimic.Eu sunt baiat si cand imi pune tata supozitor nu mi pune crema pentru ca nu simt durere oricum.Pe parcursul a catva timp in care tata imi pune regulat supozitor cu glicerina sau altele am incercat mai multe pozitii.Cea mai comoda este cea in care te asezi pe pat stand exact ca capra cu spatele drept pentru ca asa se vede gaurica si ti l introduce rapid.A doua pozitie ar fi ca la injectia in fund, te asezi cu burta in jos si ori iti trage bucile cel care ti pune ori ti le tragi tu ca sa se vada si sa ti l poata introduce.O ultia metoda pe care am incercat-o a fost cea in care m-am ghemuit si tata mi l a introdus.

| rudibob a răspuns:

Pai hai sa ti pov cum mi l pune tata mie sau cum il pun eu lui.
1. tata se aseaza in pat, il las in fundu gol(ii dau chilotii jos pana la glezna)
2.ma spal pe maini, scot supozitoru din frigider.
3.ma duc langa fundu lui tata, il pun sa stea capra pe pat
4.imi ung un deget cu crema de galbenele si il introduc in anus, invartindu l ca sa fie crema de galbenele prin anus.
5.Ii bag supozitoru si ca sa intre de tot imi bag si degetu putin in anus si l tin acolo un minut maxim ca sa nu ii iasa supozitoru(odata a iesit si l am chinuit din nou, punandu i unul nou
La fel face si la mine tata