| LauraBalaban a întrebat:

Numele meu este Laura si am 12 ani. Si de dimineata am febra, iar mama a vrut sa imi puna un supozitor dar eu am refuzat categoric. Mama a zis ca o sa vina un prieten de al ei doctor sa ma vada. Intrebarile mele sunt : -supozitorul doare? (il auzeam pe fratele meu cum plangea cand mama ii punea ) -cum va trebui sa stau, cum se procedeaza cand iti baga un supozitor, trebuie sa ma dezbrac de tot (pentru ca imi este foarte rusine ). -Doctorul isi va baga degetul in fundul meu? Va rog ajutati-ma, sunt putin cam panicata!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu doare nimic, e o senzatie usor neplacuta atat. E de inteles ca e ceva frica combinata cu rusine dar un doctor isi face doar meseria, mii de persoane trec prin mainile lui. Este sansa ta sa scurtezi suferinta daca asculti si sa nu ai de a face cu mai multe procedee medicale.

| rudibob a răspuns:

Supozitoarele se introduc foarte usor in fundulet si nu doare nimic.Este doar rusinos

| rudibob a răspuns:

Am 15 ani si cand am febra sau sunt constipat imi introduce un fund tata supozitoare.Cred ca daca cracesc eu fundu si accept supozitoarele. Poti accepta si tu.Mie mi le pune tata in functie de cum ma simt in acea zi, daca ma sunt bine mi le pune fara crema daca nu ma simt prea bine mi le pune cu crema ca sa alunece mai repede si sa nu ma doara rectul

| rudibob a răspuns:

Eu nu am nicio problema de genul asta.Eu ma si schimb de chiloti in fata lui tata.El imi pune supozitoare si imi face injectii.Si supozitoare imi baga destul de des mai ales cu glicerina.Mi a facut odata si clisma(care a fost interesanta dar oleaca dureroasa).Si acum de ex m-am spalat la fund ca sa mi puna supozitor cu glicerina (pentru ca s constipat).De obicei nu ma spal special inainte sa mi puna pentru ca nu mii rusine, dar acum voiam cand se uita in fundu meu sa fie curat.

| rudibob a răspuns:

Eu am 16 ani si imi dau chilotii jos si il as pe tata sa mi le puna ca mi se pare mai interesant.O data mi-am pus singur dar de fata cu el