| Afgshhakakl a întrebat:

In curand ma voi duce la un control oftalmologic. As vrea sa stiu: daca va trebui sa imi pun ochelari, dar mie nu imi vor placea modelele de rama pe care le au ei in stoc, daca voi aduce eu perechea de rame care imi place, imi vor mai face ochelarii? Sau va trebui sa gasesc singura un loc in care sa-mi faca ochelarii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Asta depinde de politica lor. Sunt locuri in care iti schimba doar lentilele, configurate dupa ramele pe care le detii deja. Va trebui sa intrebi pe cei care se ocupa de control, pentru a sti daca iti configurezi ochelarii la ei sau in alta parte. Nu cred ca ar refuza sa-ti dea doar lentilele, dar e bine sa intrebi mai intai. happy

1 răspuns:
| JeffTheKillerWTF a răspuns:

Pai daca ai vederea stricata iti va trebui ochelari, pentru a o corecta dar daca nu nu iti vor trebui ochelari.nu stiu exact daca poti schimba rama... sry