| Maronica a întrebat:

In curând voi avea proba practică pentru permis și sunt o fire emotivă, ce-mi recomandați sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Pastile care sa te calmeze, gasesti la famracie.Nu te sfatuiesc sa faci o obsinuinta sa iei mereu pastile.Capu sus,daca pici, pici, daca iei, iei. Garcea se asteapta sa te incurci, e normal, din 30 de ore, cine devine sofer? mama? nici o sansa, deci capu sus, fi sigura pe tine, si cam atat.Trebuie doar sa fi atenta la drum, si la zebre, sa nu calci vreo baba, sau vreun plod care masa e ocupata sa ii spuna lu vecina cum si-a traso cu barbatuso.In plus, gararile le faci incet, te asiguri de 10 ori, si nu te grabi! Numai cu acordu lu garcea faci tot, la stop cand nu ai vizibiltate ii spui " Cu acordu dvs, merg mai in fata sa ma pot asigura " ca sa nu iti calce frana!, eu am avut 4 instructori, si de la fiecare am invatat cate ceva laughing soarta, in cele din urma l-am luat din prima, sala am picat 1 data.Prima cu 20, apoi am luat-o cu 24 happy trebuie doar sa exersezi, eu mi-am dorit enorm permisu, nu a fost doar un moft.Acum se fac mai bine de 2 ani de cand coduc, mi sa cam luat, sunt si pe masina de interventie, conduc zilnic, uneori si 300 de km pe zi, daca vrei, se poate.Trebuie doar f multa ambitie, si sa nu te demoralizezi, femeile la volan mereu sunt tinta glumelor, si eu sunt un misogin cand vine vorba de femei la volan laughing haha.

1 răspuns:
| Cksihja a răspuns:

Folosește acestă emoție în folosul tău, ai emoții și ție frică că o să greșești, ei bine acest lucru te va face mai atentă la ce se întâmplă în jur. Era rău dacă nu aveai emoții căci persoanele care nu au emoții și cred că știu totul au tendința de a greși mai des.