| Chaneluta a întrebat:

În jur de câți ani trăiește un câine sănătos?
Fundă la răspunsul corect!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Depinde de rasa. Exista si varste inaintate.Dar 30? Mi-e greu sa cred.

| Emmett a răspuns:

10/12/14 ani.Nu mai mult de 14/15 ani.

| Chaneluta explică (pentru Emmett):

Mersi de răspuns! Dar câinele meu a trăit 30 de ani! Am vrut, totuși să știu cât ar trăi celălalt câine!