| JustMe_2052 a întrebat:

In partea de jos dreapta a gurii inca nu mi-a aparut maseaua de minte(de-abia acum creste). Intrebarea mea este: Am un abces micut si rosu, dureros la atingere in partea din spate a gingiei, cum as putea scapa de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| adutzadragutza a răspuns:

Pai trebuie sa mergi la dentis iti spun ele totul si despre masea si despre appces happy funditawinking

Răspuns utilizator avertizat
| AxyAxii a răspuns:

Nu trebuie sa mergi la doctor... i-ati un ac si incalzestel si apoi sparge cu acul abcesul, dar nu uita inainte sa il bagi in gura dal cu spirt.eu asa mi-am facut si mi-a trecut. sper ca te-am ajutat:*

| lirio a răspuns:

Hm...treaba asta-i cam nasoala, asa am patit si eu si m-am chinuit un an de zile cu infectie si cu antibiotice.Problema e ca maseaua nu poate sa erupa bine din cauza gingiei, mie medicul mi-a recomandat o decapisonare, cea ce consta in taierei unei parti de gingie pentru a putea maseau sa erupa. Dar nici asta n-a dat rezultate satisfacatoare la mine, pana la urma am scos-o si-am scapat de belea. Cel mai bine e sa te duci la medic findca problemele astea nu se pot trata dupa ureche! Mult noroc si sanatate!