| ShREKT a întrebat:

Salutare, in apropiere de zona anusului mi-a aparut o umflatura mai ciudata care la atingere este mai solida si este sub piele mai mult, nu este iesita in afara, dar simt un discomfort micut la atingere si ca este ceva solid acolo sub piele. Zona mai exacta este la mica distanta de anus, aprox 1 centimetru si se afla in directa catre coccis, ca sa fiu mai precis pe partea fesei stangi langa dunga si are diametrul ca cat grosimea unui deget. Stie cineva ce poate fi? Ma gandesc ca ar putea fi un abces dar sper tare mult sa nu fie chiar asa. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Procto-glyvenol si ulei de parafina daca esti constipat!

| Floridori a răspuns:

Este posibil sa fie abces/chist pilonidal dupa descriere.
Acest diagnostic poate fi confirmat sau infirmat numai de catre medicul chirurg.

| dinaprilie a răspuns:

Implant extraterestru? Sau poate hemoroid?

| CIaudiu a răspuns:

Hemoroizi 100%. Recomand Procto-glyvenol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hemoroizi. Spalatura cu ceai de mușețel călduț.