| Peter1K99 a întrebat:

In timp ce imi tundeam zona pubiana, mai precis perineul, m-am taiat foarte putin cu foarfeca in acea zona. Foarfeca era dezinfectata cu spirt inainte de taietura. Am tamponat zona cu vata si spirt dupa aceea, a sangerat putin. Exista vreun risc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu. Poti verifica in zilele urmatoare sa fii sigur ca nu se infecteaza.

| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns:

Nu, nu exista, daca totul era dezinfectat cum ai zis, nu exista riscul de infectie. Apropo: Este bine ca a sangerat, pentru ca microbi ramasi au iesit.