| EU_7772 a întrebat:

In ultimul timp am dureri la ovarul stang, mi-a crescurt burta si sunt umflata in zona pubiana. Menstruatia mi-a venit cu intarziere de o zi.
Care este cauza?
Oare sunt insarcinata sau am anexita sau...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai anexita sau chisturi ovariene. Sigur iti spune ginecologul, dupa consultatie.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ori esti racita jos, ori este o dereglare hormonala. As zice sa incerci un tratament cu ceai de coada soricelului, bei o cana dimineata inainte de masa, timp de 1 luna, dar vorbeste si cu medicul de familie despre asta.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Anexista sau vreun chist ovarian. Du-te la ginecolog urgent! Sanatate!

pa, pa.

| OanaG a răspuns:

Daca ti s-a umflat burta si esti umflata si jos, vezi sa nu ai vreun chiat, doamne fereste.

Mergi la un medic.

| smilerz19 a răspuns:

Stai. Ovarul stang?! raised eyebrows