| tap a întrebat:

In urma cu 2 ani eram in Germania pe santier la munca, m-a luat foarte tare o durere de masea, nu aveam medicamente umblam cu sticluta cu apa dupa mine ca ma mai calma, intr-un final dupa multe zile m-a lasat durerea, dar s-a umflat obrazul. Umflatura era mare, dupa cateva zile o mai dat inapoi, dar nu de tot si in ziua de azi obrazul e umflat, nu e o umflatura de speriat si daca nu esti atent nici nu-ti dai seama, dar in partea stanga obrazul e normal(slabut) si in partea dreapta e rotunjit si se observa destul de tare mai ales in poze, am fost la medic a detectat o infectie la 2 masele, chiar unde am avut probleme in trecut, nu a mai avut ce face asa ca le-a scos, dar umflatura e tot acolo. Ce pot face ca ma enerveaza de mor ca nu sunt uniform la fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

La spital, o internare la secția ORL pentru analize medicale și radiografii, RMN suplimentare.
Eventual o mică intervenție chirurgicală sub anestezie.
Pe scurt, e posibil să nu fi scos tot ce era acolo sau chiar să se fi format o pungă chist cu puroi.