| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

In urma cu cateva zile am fost la dentist pentru repararea unei masele cariate mi-a pus medicament, mi-a scos nervu iar acum luni trebuie sa ma duc sa imi puna plomba definitiva, in dimineata asta cand m-am trezit ochiul stang din partea de sus unde e si maseaua e umflat, e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mon@29 a răspuns:

Nu trbuia aty e umfle.cred ca tya provocat vreo infectie ceva...mergy inapoi la doctor si spune-i

| Aly2 a răspuns:

Eu as spune sa te duci la un consult

| Kyzz a răspuns:

Nu este deloc normal.in primul rand mergi la dentistul respectiv pentru ca el stie cel mai bine. Mie nu mi s-a intamplat asa ceva.

| sbt a răspuns:

Daca ai stat prea mult cu pansamentul preventiv e posibil sa fi facut infectie, daca nu inseamna ca nu ti-a curatat bine canalele deci e vina dentistului.Mai bine suna dentistul sau du-te la el.