| jasmymaria14 a întrebat:

Buna. Acum 2 zile am fost la dentist si mi-a scos nervul din masea (4 canale, toti 4). Simt o presiune a fălcii de pe partea cu maseaua si m-am si umflat putin. Maseaua in sine nu doare. E normal?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E normal sa te mai doara. 3-4 zile. Pentru ca ti-a umblat la nervi. Nu ti-a prescris vreun antibiotic dupa ce ti i-a scos? Ca sa nu faci vreo infectie.

| 1997onur a răspuns:

Pai nu-i este normal mai bine mergi la medicul de familie ca să nu înceapă durerile de măsea Doamne ferește sa nu faci o infecție sau ceva.

| Antopuff a răspuns:

Ai putea sa simti o jena dar nu ar trebui sa fie durere