| ankyann a întrebat:

In urma expunerii prelungite la soare, m-am ars foarte tare si am ramas cu niste pete maronii foarte urate pe spate si umeri(tenul meu fiind foarte alb) Ce tratament stiti, pana a ajunge la dermatolog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti pui o masca cu suc de lamaie si miere de albine, poate si putin lapte.laptele si mierea hidrateaza si lamaia depigmenteaza.incearca sa o aplici de 2-3 ori pe saptamana si cu timpul vei vedea si efectele.

3 răspunsuri:
| smaranta a răspuns:

Uleiul de masline este F bun in cazuri din astea, garantat

| raidu2004 a răspuns:

Este o boala de piele care se extinde daca nu este tratata cel mai frecvent tratament este cu Nizoral sampon ( din cele relatate de tine eu cred ca este
pitiriazis versicolor) intra aici pentru mai multe sfaturi http://www.naturaplant.ro/forum/topic.php?start=0&id_topic=633

Răspuns utilizator avertizat