| anonim_4396 a întrebat:

In urma unor analize am descoperit o infectie cu e-coli.
Puteti va rog sa ma indrumati catre un medic care sa prescrie un tratament adecvat, nu stiu de ce specialitate trebuie sa fie medicul (este vorba despre o fata)?
La baieti stiu ca putem merge la urolog dar o fata la ce medic trebuie sa mearga? Ginecolog? Nefrolog? Medicul de familie e praf si trebuie sa alegem o clinica privata.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar medicul de familie poate sa-ti dea trimitere la un specialist.
Totusi, eu as' recomanda un tratament naturist cu capsule de ulei de oregano salbatec (wild oregano oil), care elimina e-coli cat ai bate din palme. Atentie, uleiul de oregano salbatec NU este acelasi cu uleiul de oregano normal si nu are aceleasi propietati!

| cozonac11 a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc! o sa caut prin farmacii sau la plafar. Habar nu am unde se gaseste. O zi buna.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Medic specialist boli infectioase. Ce fel de dr de fam e ala care nu stie unde sa te trimita?

| cozonac11 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu vrea sa dea trimitere, da tratament cum crede el, dupa capul lui.
Pai si medicul ala de boli infectionse cum se numeste? Adica merg la clinica si aia ma intreaba la ce medic doriti...eu ce ii raspund?

| CuriousStuff a răspuns:

Schimbi medicul de familie daca crezi ca e inapt. Medicul de familie da tratamente si trimiteri.