| vasiialexandra10 a întrebat:

Inca nu mi-a venit ciclul dar de o luna 2 imi curge o chestie galbena care se "intareste" sh miroase urat.
Ce inseamna asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Codename a răspuns:

Nu cred ca e vreo infectie. inainte sa ai prima menstruatie, o perioada mai lunga de timp iti curge chestia aia galbena care are miros neplacut si se intareste. acorda o mare imporatanta igienei tale intime! ont: poti folosi proteslipuri discreet, pe care le schimbi ori de cate ori vrei sau e nevoie, astfel vei fi mereu proaspata.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai o infecție, fie că ești sau nu virgină trebuie să mergi cel puțin până la medicul de familie pentru un tratament, și chiar la ginecologie.
Pa, pa.

| miha_6184 a răspuns:

Buna depinde de varsta daca ai inca sub 14 ani sa zicem ar trebuie sa te astepti cam in orice moment.si eu cand eram de varsta ta am avut exact la fel mai intai in primele luni putin dupa care dupa aproape un an can curgea crdeam ca mi-a venit [ana int-ro seara cand chiar se intamplase. asa ca fa dusuri foarte dese (cel mai important sa eviti vreo infectie) si poarta tampoane normale, zilnice si asa o sa te inveti pentru cand ti-o veni vremea bafta si nu te speria. cand se va intampla poti spune ca esti femeie in toata firea

| vasiialexandra10 explică (pentru miha_6184):

Am doar 12 ani si nu stiam am zis sa va intreb pe voi