| Kayako16 a întrebat:

Incepand cu luna iunie a anului 2013 am inceput sa am niste junghiuri zilnice in pelvis de scurta durata si nu foarte dureroase. Am fost la mai multi medici, toti ajungand la concluzia ca este ceva ce tine de gastroenterologie. Am fost la doctor, mi-am facut analizele, fara mucus si fara hemoragii oculte. De asemenea, markerii tumorali din sange mi-au iesit ok ( aceste analize le-am facut in august ). La un moment dat junghiurile sau mai rarit iar in urma doua luni au inceput din nou sa fie mai dese, insa acum mai putin in pelvis ci in partea stanga a abdomenului ( in zona colonului ). De ieri incepand, am diaree cu sange si mucus. Uneori, mi s-a intamplat sa am si junghiuri rectale. Sunt foarte speriata, ma tem sa nu fie cancer.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Fă-ți toate analizele și consultă mai mulți medici,pentru că au păreri diferite. Nu te speria,nu fiecare simptomă trebuie asociată cu cancerul. Gândește pozitiv. Ai grijă la mișcările bruște, nu sta în curent și nu te forța, mănâncă sănătos.
O să găsești un medic bun o și o soluție cât mai repede, așa trebuie să gândești.
Se va rezolva!

Baftă multă, sănătate!