| AnaMaarriiaa a întrebat:

Îngrașă arahidele/alunele cele din comerț, prăjite? Pe internet scrie ca sunt destul de benefice pentru organism, și nici de îngrășat nu îngrașă prea tare
Știe cineva dacă este adevărat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cele prajite au foarte multe calorii si grasmi. Si nu sunt deloc benefice, ami ales daca sunt sarate. Daca vrei sa fie benefice pentru organism, trebuie sa mananci o mana (7-8 alune) crude, nesarate pe zi, ca gustare

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinand cont ca sunt prajite in ulei si au si alte adaosuri de zahar si chimicale, presupun ca pot ingrasa (mai ales ca au 600 kcal la 100g!)