| Maxx23 a întrebat:

Inhalatiile ajuta pentru sinuzita? Au efecte? Inhalatie cu sare sau menta ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inhalatia de musetel sarat (concentrat) ajuta la inceput.
Daca este dureroasa apasarea deasupra nasului, atunci doar antibiotice puternice pot ajuta.

| Maxx23 explică (pentru Bula):

Și cel la plic mușețelul nu e bun?

| Maxx23 explică (pentru Bula):

Am primit un spray nazal, antiinflamatoare nesteroidiene am primit prescris de la medic specialist ORL și a spus dr sa fac multa inhalatie zilnic

| Bula a răspuns (pentru Maxx23):

E bun, 5-6 plicuri la jumat de litru de apa + sare cat se dizolva.

| Maxx23 explică (pentru Bula):

Mulțumesc frumos

| blackann a răspuns (pentru Maxx23):

Daca asa ti-a spus medicul la ce mai intrebi pe TPU? Ai mai multa incredere sau cum?!