| anonim_4396 a întrebat:

Într-un cabinet privat, un medic specialist consultă 24 de pacienți în 2 ore. Un pacient este consultat aproximativ în 5 minute.
Este ok după părerea voastră?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum să fiu de acord cu doar 5 minute, că doar numai dat șpaga îți ia mai mult de 5 minute.
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Ești fenomenală! laughing

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună.
Și ce vrei să insinuezi... nu am spus eu adevărul gol goluț?
5 vizite, 5 medici, 5 diagnostice,...
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Mare dreptate ai.
Pa happy

11 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Nu e ok dar e tipic romanesc

| mixxjim a răspuns:

Cabinet privat de stat, sau cum? laughing Evident ca e o porcarie, din cate stiu eu la cabinetele private o consultatie dureaza 20-30 de min, si programarile sunt facute asa, la 30 de minute, ala-i vreun hapsan comunist si nesimtit avid de bani care face asa ceva, nu medic. Eu le-as ridica licenta astora. Am o prietena care era farmacista intr-o policlinica la un moment dat si mi-a povestit de medici care consultau si 2 pacienti deodata, copii, si i-au venit cu retete inversate, adica de exemplu cel cu probleme la ochi a venit cu reteta cu medicamente pentru gat, mentolate. Daca ea nu vedea si parintii ii puneau copilului medicamente cu camfor in ochi si ramanea copilul ala fara vedere pe vecie ce facea minunatul medic? De-asta spun ca le-as lua dreptul la practica...

| anonim_4396 explică (pentru mixxjim):

Este cabinet privat particular - specialist urolog, am dat un exemplu concret, dar sunt multe cabinete private cu acest program aglomerat.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Specialist in ce? In medicina generala? Atunci ar fi okay si nu prea.Neurochirurg si consulatatii de 5 minute? Atunci dai glontul!

| anonim_4396 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Este specialist urolog.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci nu-i prea bine.Cel putin dupa parerea mea.O consultatie urologica fie ea si de rutina n-ar trebui sa dureze numai 5 minute.

| Elena_Covasche_1997 a răspuns:

Categoric nu

| PETRY2323 a răspuns:

Nu este ok pentru ca nici macar la o raceala nu te consulta atat de putin