| Andrei258 a întrebat:

Iubita mea, are sangerari vaginale mentionez ca folosste anticonceptionale orale ce s-a intamplat poate fi din cauza aceasta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sorin_6068 a răspuns:

Da poate fi si din cauza lor dar poate fi si alt ceva cum ar fi o rana vaginala oricum cel mai indicat este un consult medical. sper ca anticonceptionale ia la recomandarea unui medic si nu de capul ei

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai dat detalii : dacă i-au fost prescrise de medic, de câte luni le foloseşte, ce fel de AC, în a câta zi de administrare este, datele CM pe ultimele 6 luni, aspectul sângerării ( spotting/picuri sau abundentă ), etc.

Dacă este în prima lună de administrare ( sau în primele 3 luni ), atunci este posibil să fie o reacţie adversă la acestea!

Ar fi indicat şi un control ginecologic...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate fii un efect advers al anticonceptionalelor.
Sa mearga RAPID la ginecologul care i le-a prescris.
Te pup!