| Marmotagrijulie a întrebat:

Iubitei mele ii intarzie menstruatia incontinuu, adica acum 2 luni menstruatia ii venea pe 19, luna trecuta i-a venit in 22 si pana acum nu a venit. Mentionez ca a spus ca a avut o scurgere albicioasa si a primit niste pastile pe care nu le-a luat, erau pentru infectie. Luna aceasta am mai avut 2 petinguri dar nu cred ca lichidul prespermatic si sperma au ajuns in contact cu vaginul, ce ar putea sa faca sa ii intarzie ciclul menstrual? Sau poate a ramas?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din ceea ce spui tu, nu înseamnă că neapărat îi întârzie menstruaţia!
Trebuie să ţină un calendar menstrual şi să-şi facă calculul datei la care ar trebui să vină menstruaţia cu "metoda calendarului"!

Vezi detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......ele-semne/

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

În privinţa acelei "scurgeri albicioase", cel mai probabil a avut ( şi încă ARE ) candidoză :(
Obligatoriu TREBUIE să facă tratamentul respectiv!
Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......dupa-ceva/

Vezi detalii despre întârzierile menstruale ( dacă, într-adevăr, este vorba de aşa ceva ) în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-problema/

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Este posibil sa ii fi ramas menstruatia de atunci si asa o intarzie pe urmatoarea

| CatalinWeb a răspuns:

Menstruatia poate sa fie si la o saptamana diferenta de cea de luna trecuta. Scurgerea albicioasa e semenul rejectat de corpul ei - o parte din el. Felicitari, esti tata.