| muzicadepoveste a întrebat:

La 1.30 la un copil de 9 ani, cate kilograme trebuie sa aiba? Multumes anticipat!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fuzzyuzzy a răspuns:

Incearca la ora 14:47

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat dacă discutăm de o fată sau un băiat!

La fete, greutatea IDEALĂ este de 36 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

La băieţi, greutatea IDEALĂ este de 32 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| DIVERGENT a răspuns:

Poti sa mergi la o farmacie sa te cantaresti, iar pe acel bon iti apar toate datele de care ai nevoie: Indicele de masa corporala, greutatea ideala, dieta potrivita etc. in functie de inaltimea si greutatea ta. happy

| bencheavaleri a răspuns:

Pai cam vreo 27 de kilograme.