| Luclaur a întrebat:

La cate zile se pot scoate firele dupa operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| FerLin a răspuns:

Buna!
In primul rand ar trebui sa fi sigur ca este vorba de fire care necesita extractia lor. De multe ori se folosesc fire care se resorb.
Daca nu sunt fire care se resorb, atunci era firesc ca medicul sa-ti spuna cand sa vi pentru fire.

| oz_1736 a răspuns:

Depinde ce a spus doctorul, dae in general 14 zile. Daca sunt pe abdomen sau e mare operatia s-ar putea sa dureze mai mult

| Luclaur explică (pentru oz_1736):

Sunt 3 fire operatia a fost făcut laparoscopic și astăzi e a7azi

| oz_1736 a răspuns (pentru Luclaur):

In 12 sau 14 zile aproape cad singure

| MagazinCadouri a răspuns:

Doctorul ce a spus?