| alexa6808 a întrebat:

La ce ajuta mersul cu bicicleta? adica d unde slabesti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Slăbești peste tot dacă ai grijă să ai o alimentație săracă caloric.
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| Necrophagist a răspuns:

În general slăbim atunci când accentul se pune pe rezistenţa şi nu pe timp deci cu bicicleta e mai greu.Propun o alimentaţie sănătoasă şi sportul în limita necesităţilor căci probabil vei renunţa la el după şi kg vor veni înapoi.

| Adrick a răspuns:

Mersul pe bicleta.in general e foarte sanatos! slabesti la burta dar iti faci picioare mari pentru ca muschii se dezvolta foarte tare!

| Asyul95 a răspuns:

Mersul cu bicicleta il folosesti pentru a ajunge la o locatie mai repede.Slabesti de la picioare.Pentru ca prin pedalare, obosesti si transpiri.Transpirarea este grasime.Prin traspirare slabesti pentru ca, te misti repede obosesti si atunci traspiri, transpiratia data jos este grasimea.Grasimea este kg date jos.
Sper ca ai inteles
!
Succes!

| Kristina_3133 a răspuns:

Simplu! Dai din pedale!winking cu cat mergi mai mult si dai mai mult din pedale, muschii se "streseaza" si nu doar muschi...

| BlaBla_1772 a răspuns:

De obicei ajuta tot corpul daca mergi cu viteza media, daca o sa dai la pedale in draci o sa slabesti prima oara la gambe sa si coapse dupa tot corpul happy. Dar nu dintr'o data ai nevoie de multe ore de bicicleta, dar daca ai ambitie o sa reusesti [ funda daca iti place]

| FericituIndragostit a răspuns:

Eu am facut picioare de balerina laughing si am totu timpu un 6 pack fara sa fac nici un ab doar bita. Si iti imbunatatesti sistemu cardio vascular daca pedalezi mult si repede.
Dar parerea mea mersul pe bita te relaxeaza, nul considera ca pe un sport ca ii iei farmecu happy

| Cristi_3697 a răspuns:

Pai daca ai grasime sigur o sa slabesti. Transpiri peste tot mai ales la burta

| Sinzian_Grab_1954 a răspuns:

La mentinerea tonusului muscular.