| imyourdestiny2 a întrebat:

La ce ar trebui sa renunt din meniul meu zilnic ca sa slabesc sau ce ar trebui sa mananc? exemplul meniului meu de o zi:
mic-dejun:cereale nestle cu lapte
(la scoala) 2 eugenii 2 mandarine un sandwich
ciocolata calda pufuleti sau baton de ciocolata

pranz: 2 polonicuri de supa si sarmale
cina: paste tortelinii

De asemenea, as vrea sa stiu daca e bine sa mestec guma de mestecat fara zahar in locul gustarilor de exemplu la scoala sa nu mananc nimic nimic decat guma de mestecat? e ok? ma ajuta sa slabesc?

MULTUMESC!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pastele ingrasa, deasemeni sarmalele pentru ca sunt facute din carne de porc si carne de vita, iar carnea de porc din nou ingrasa iar acel baton de ciocolata din nou ingrasa.Eugeniile hai sa nu fim chiar foarte exigenti poti sa le mananci desi nici ele nu sunt bune.Defapt daca stam bine si ne gandim mai absolut nimic nu e bun de mancat pentru ca sunt crescute cu ingrasaminte chimice, ori contin fel si fel de e-uri si coloranti, cel mai bine e sa fie pus de mana ta in pamant si crescut prin metode naturale dar asta nu e posibil si-atunci ne resemnam cu ce gasim prin magazine.Incearca produsele bio sunt cat de cat mai naturale fata de celelalte. O zi buna!

| Helăăău a răspuns:

Renunta la batonul de ciocolata si la sanwich big grin
P. S. ai grija sa nu mananci mancare grasa, ciocolata in excees exceees.

eu stiam ca daca mesteci guma, se reduce pofta de mancare deoarece are putine calorii.
succes happy

| EllaGirl97 a răspuns:

1.Cati ani ai?
2. Daca ai mai putin de 14 eu zic doar sa renunti la fiete ca pe urma sa nu regreti, eu am 13 ani si m-am inscris pe forumul slabute.ro acolo am postat ca vreau sa tin o dieta mi-au zis ca cel mai bine ar fi sa ma plimb doua trei ore prin oras, sa alerg si sa nu mai mananc multa paine si am reusit amm slabit 3 kg foarte repede.

FUNDITA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meniul meu
dimineata - inainte sa merg la scoala mananc o felie de paine preahita cu putina telemea de vaca si o cana cu lapte;
dupamiaza - (mai imi cumpar ceva la scoala o eugenie sau o punga de pufuleti si un 3 in1 ) cand vin de la scoala mananc fara grasimi, reunta la prajeli nu mai mananc de 3 ani plajelibig grin
seara - un fruct ceva sau o cana cu lapte daca iti este foarte foame.
Incearca sa fac miscare, apa cu lamaie slabeste, mananca putin si des si mananac astfel incat sa nu te hranesti:d cat sa ai ceva in stomac.
Nu traim sa manancam, mancam sa traim!

| Ramonish a răspuns:

Mic-dejun : acasa nu e necesar sa mananci
la scoala : 1-2 sandwichuri
pranz:2 polonicuri de supa ciorba etc si ATAT!
cina : nimica
Dupa ora 18 nu se mai mananca daca vrei sa slabesti
Si apropo... dulciuri o data sau de doua ori pe saptamana dar si atunci nu mult!

| NoName_5366 a răspuns:

Pai daca vrei iti dau eu o dieta cu care am slabit vreo 4-5 kg intr-o saptamana happy... id meu : robertakami... funda? big grin

| pinkydoll a răspuns:

Renunta la dulciuri si fa sport

| jasmina a răspuns:

Renunta la eugenii, ciocolata si tortellini, cina trebuie sa fie usoara.

| Corleone_7730 a răspuns:

Renunta in primul rand la ciocolata si apoi treptat la paste si paine