| anonim_4396 a întrebat:

La ce este bun laptele de capra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Laptele de capră, foarte gras şi hrănitor, este considerat un leac cu acţiune lentă dar sigură pentru multe suferinţe. Se dovedeşte eficient pentru că fortifică organismul şi întăreşte imunitatea naturală în bolile însoţite de anemie, lipsa poftei de mîncare şi stări depresive: TBC (în special cu localizare pulmonară), anemii, dezechilibre hormonale cu pierdere în greutate, cancere în forme incipiente, convalescenţe, afecţiuni paratiroidiene care generează spasmofilii rebele la tratamente clasice, atrofii musculare, astenie de primăvară.

| julliano a răspuns:

La potenta cred big grin

| julliano a răspuns:

La potenta cred big grin

| Puiutz a răspuns:

Buna..se spune ca e mai sanatos decat cel de vaca..deoarece previne anemia si demineralizarea oaselor.
El contine o combinatie de minerale care se spune ca ajuta organismul sa fie sanatos:d..deci e bun.
Pa`pa:*

| cutache a răspuns:

Face minuni in tratarea bolilor de plamani!

| doinisor a răspuns:

Este bun pentru cei cu probleme cu plamini.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa creasca iedul. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La hranit iezii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La cresterea iedului...laughingrolling on the floor