| troublemakergirl a întrebat:

La ce poate duce o aftoza bucala netratata? Am o aftoza bucala (virala, dupa cum a spus medicul) de cateva luni si nu raspunde la tratament. M-am si saturat de atatea medicamente toxice pentru ficat si care mi-au distrus flora intestinala si nu mai vreau sa iau nici un fel de tratament. Ce poate sa mi se intample daca nu mai fac tratament? Afecteaza cumva alte organe sau pot muri dintr-atat? Am pus intrebarea pe TPU pentru ca nu am gasit niciun raspuns pe net si pentru ca medicul meu e prea grabit ca sa imi ofere informatii suplimentare. Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti muri, dar poti ajunge sa ai leziuni atat de mari incat sa te alimentezi cu mare dificultate. Mai consulta un dermatolog, sa nu ai cumva un pemfigus vulgar atipic, cu leziuni numai ale mucoasei orale

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Medicul este grăbit că nu l-ai "atins"!
Mergi la alt medic, tu îl alegi pe el și nu invers.
Pa, pa.

| foxsilver a răspuns:

Sper ca aceste informatii iti vor fi de folos, atat in ceea ce priveste aceasta afectiune, cat si pentru faptul ca vei gasi cateva remedii naturiste:
http://www.sfaturimedicale.ro/......a-(2).html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite aici,
http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/aftoza-bucala
Te pup!