| Turbo223 a întrebat:

La ce varsta se inchid cartilajele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelaElena88 a răspuns:

La fete cresterea inceteaza mult mai repede fata de baieti ( acest fapt se datoreaza hormonului estrogen, responsabil de caracterele sexuale secundare ) Daca nu ma insel, media de varsta in general este dupa 20 de ani, la baieti poate ajunge chiar si pe la vreo 23 sau 25 de ani din cate stiu eu.

4 răspunsuri:
| udrescuf a răspuns:

Salut organismul se opreste in a crespte pe la varsta de 18-19 ani.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Asta îmi sună a întrebare pentru clasa a 7-a la tema de biologie...

| Turbo223 explică (pentru IrinaMihaela15):

Am 13 si voiam sa stiu daca mi s-au inchis.

| Conii25 a răspuns:

18-19 chiar si 20. Depinde de organismul fiecarui om.