| anonim_4396 a întrebat:

La cot mi-a aparut de ceva vreme un neg, sau nu stiu cum se numeste. Ca o umflatura mica, dar care ma deranjeaza, caci nu este estetica. Cum pot sa scap de acesta fara interventia medicului? Am auzit ca exista o solutie prin farmacii care m-ar putea ajuta. Stie cineva d/e ce este vorba?

Mersi anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Incearca cu apa tare(solutie de acid azotic), tamponezi negul zilnic.

| hasegawa a răspuns:

Exista un gel in farmacii VERRUCA, sau alifie de galbenele.
Nitrat de argint, pe vremuri se gasea la tutungerii, acum nu am idee, poate la farmacii. Se aplica de mai multe ori, dar trec in maxim doua saptamani si de obicei nu mai apar.
Succes! Primul chiar are efect

| matchpoint a răspuns:

Salut, eu am avut in palma un neg. L-am dat de doua ori pe zi cu bitter suedez si a trecut. Pa. Am auzit ca e buna si tinctura de rostopasca. Gasesti la Plafar.

| Antonia_Delia_1996 a răspuns:

Eu am avut pe nas.dar mi-a trecut.