| Cookie21 a întrebat:

La operatia de apendicita am voie cofeina (nestea)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Adevarul e ca te intreaba daca ai baut ceai, cafea, mai bine e sa te abtii sa consumi sucuri inainte de operatie, e mai bine deoarece poti avea reactie la anestezie, dupa ce iti revii postoperatoriu ai timp sa bei, ce? Nu rezisti un pic?

| AlexMercer a răspuns:

Nestea NU are cofeina are decat zaharuri! Da ai voie sa bei bauturi cu cofeina decat foarte putin! Succes!

| D8296412 a răspuns:

Nu prea spoate?